حفظ حریم شخصی در گوشی های هوشمند !!

با گسترش روزافزون استفاده از گوشی های هوشمند و افزایش بسیار زیاد نرم افزار برای این گوشی ها بحث مهمی به نام امنیت بوجود می آید که در صورت رعایت نکردن آن منجر به افشای اطلاعات شخصی و یا مسایلی از این قبیل خواهد شد.

همانطور که گوشی ها روز به روز باهوشتر می شوند نرم افزارهای مخرب و افراد سودجو نیز روز به روز بیشتر شده و تهدیدات امنیتی نیز افزایش می یابند،در این شماره از نشریه با معرفی دو نرم افزار اندرویدی در زمینه حفظ حریم شخصی با شما خواهیم بود.

 

 

Hide Caller ID –

تلفن های هوشمند ما هر روز زنگ می خورند، و هر روز چشم های کنجکاوی احاطه مان کرده اند که موقع روشن شدن نمایشگر دستگاه، برای خواندن نام فرد تماس گیرنده نگاه کنند. اگر همیشه از چنین موضوعی آزرده خاطر می شوید می توانید توسط این  نرم افزار با راهکاری ساده نام مخاطبین در تماس های ورودی را مخفی کنید

این برنامه از مکانیزم بسیار ساده و در عین حال جالبی برای مخفی سازی تماس های ورودی استفاده می کند ، برای این منظور هیچ دستکاری یا تغییری در تنظیمات گوشی انجام نمی گیرد، بلکه اپلیکیشن هنگام زنگ خوردن موبایل یک لایه سیاه رنگ را روی نمایشگر می اندازد تا نام مخاطب و شماره او را از صفحه پنهان کند ، هرچند شما نیز می توانید همزمان مقدار تیرگی و یا روشنایی صفحه رو موقع زنگ خوردن گوشی تنظیم کنید.

 

Folder Lock –

همه ما فایل هایی داریم که اصلا دوست نداریم به دست دیگران بیفتند؛ عکس ها و ویدئوهای خصوصی ، اسناد مهم، فایل های صوتی و حتی رمزهای بانکی جزء این اطلاعات مهم و حیاتی هستند.

می دانید که نگهداری از این فایل ها درگوشی هایی که دائماًبه اینترنت متصلند آن هم بدون در نظر گرفتن تدابیر امنیتی کار عاقلانه ای نیست. پس اگر فایل خصوصی مهمی در موبایل یا تبلت تان دارید، بی برو برگرد باید از یک اپلیکیشن محافظ فایل خوب و ایمن استفاده کنید، و پیشنهاد ما به شما اپلیکیشنFolder Lock  است این برنامهتمام مشخصه های یک محافظ فایل ایده آل را داراست؛ هم رایگان است و هم در تمام پلتفرم های موبایل و دسکتاپ می توانید به آن دسترسی داشته باشید و نکته عالی اینکه این امکان را دارید تا  فایل ها را میان پلتفرم های مختلف همگام سازی کنید و در همه جا بتوانید به فایلهایتان دسترسی داشته باشید.

در پایان برای دانلود این نرم افزارها نیز می توانید به گروه تلگرامی بستکیه بیپوندید و یا مستقیماً با مراجعه به این صفحه از سایت آنها را دانلود نمایید.

 

/ نشریه بستکیه /

دبیر فناوری اطلاعات نشریه : یاسر افروز

یاسر افروز

یاسر افروز

دبیر بخش فناوری اطلاعات و آموزش نشریه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *