گزارشی از حرکت مردمی درختكاري در شهر بستك (قسمت پایانی)

با صحبت هاي مهندس صلاح الدين احمدي

عضو شوراي شهر بستك ، حامي ، مجري و ايده آور طرح درختكاري در شهر بستك

[divider]


-ضمن تشكر از جنابعالي كه وقتتان در اختيار نشريه بستكيه قرار داديدلطفا مختصري از طرح درخت كاري در شهر بستك شرح دهيد.

از سالها قبلا آرزو داشتيم كه بنوانيم در منطقه بستك سر سبزي ايجاد كنيم. از زمان شوراي دور دوم سعي كرديم در سطح شهر درختكاري كنيم به فكر جنگل كاري در اطراف شهر نيز بوديم چون فوايد فراواني براي صيانت از محيط زيستمان دارد .
-عوامل دست اندر كار شروع و  اجراي كار و ادامه آن و استقبال چشم گير و مشاركت مردم چگونه بوده است ؟
لطف خدا و حمايت آحاد مردم و محبت همه همشهريان در مشاركت اين طرح باعث تشويق و همياري ساير مردم و مسئولين شهرستان و استان و كشوري گرديد و جا دارد از طریق نشریه از كليه همشهريان و ساكنان عزيز بستك ،‌فرماندار اسبق جناب ايزدي پور ،‌فرماندار محترم جناب پرتابيان ،‌رياست محترم منابع طبيعي و آبخيز داري جناب مهندس معلمي ،‌جناب دكتر ذاكري مدير كل محترم ،‌شهردار محترم بستك و ساير مسئولين و نهاد هاي مرم نهاد و اصناف و عامه ي مردم تشكر و قدر داني نمایم .
-براي رونق درخت كاري  برنامه ي جديد در كنار اين طرحها مد نظر داريد؟
در آينده با سازه ها و طرحهاي آبخيز داري به كمك اداره منابع طبيعي درختان آبياري مي گردد .
در كنار نهال كاري در نظر داريم به كمك خيرين و همشهريان گرامي سكو هايي براي استراحت و اوقات فراغت همشهريان ساخته شود و همچنين آبشخورهايي براي پرندگان و حيوانات.
در طرح درختکاری برنامه  ما این بوده است که به تعداد هر نفر نفوس شهرستان يك درخت كاشته شود.
تشويق مي كنيم كه همشريان ما به مناسبت هاي تولد و ازدواج و هر موفقيتي درخت بكارند كه در واقع كاشت درخت نجات زمين و زندگي بشريت است،باعث تلطيف هوا ورفاه مردم و صفا و پاكي طبيعت است.

در حال حاضر نهال ها خريداري مي گردد . در پي آن هستيم با فراهم نمودن شرايط و ساز و كار لازم و آموزش  كاشت نهال به خانواده ها ، يك نهال از توليد تا  كاشت آن بوسيله خود مردم انجام گيرد.
ضمن آنكه مجوزهاي لازم جهت ايجاد سه منطقه پارك جنگلي با مساعدت اداره كل منابع طبيعي ومسئولين شهرستاني و كشوري گرفته شده است كه ايجاد منطقه اي جهت توليد و فروش نهال به شهرستان و استانهاي هاي همجوار در برنامه آتي اين طرح قرار دارد.

-با توجه به توزيع نشريه بستكيه در شهرستان و استان چه پيامي براي خوانندگان داريد؟

ابتدا تشكر مي كنم از همه ي مردم علي الخصوص كساني كه فرصت حضور نداشتند اما با كمك هاي معنوي و مالي خود باعث رونق و سرعت پيشرفت چشم گيري براي اجراي درخت كاري فراهم آوردند.
آمادگي خود جهت در اختيار گذاشتن تجربيات در اين زمينه به مسئولين و ساكنان ساير شهرهاي و روستاهاي همجوار داريم و دوست داريم آنها ادامه دهنده ي جنگل كاري باشند تا كمربند سبز شهرستان ما پررنگ تر باشد.
تشكر دارم از نشريه بستكيه و هيات تحريره آن كه توانسته اند با مشكلات عديده اي كه چاپ و توزيع يك نشريه دارد شماره هاي متوالي خود را به چاپ برسانند و در اختيار مردم قرار دهند.
اميد توفيق و پيشرفت اين نشريه بستكي دارم و از اصناف و خوانندگان محترم خواستارم با اشتراك گرفتن و مساعدت خودشان در اين نشريه باعث دلگرمي و كاستي مشكلات پيش روي يك نشريه باشند.
از همه مردم ، نهادها ، ادارات ، اصناف و خيرين بزرگوار قدردارني و آرزوي تندرستي همگان دارم.

 

/نشریه بستکیه/

یاسر افروز

یاسر افروز

دبیر بخش فناوری اطلاعات و آموزش نشریه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *